Konserwacja szafek metalowych

Aby mogli się Państwo cieszyć swoją nowo zakupioną szafką metalową, chcielibyśmy przekazać wam kilka istotnych wskazówek dotyczących użytkowania i konserwacji takiego mebla. Szafki metalowe są meblami wytrzymałymi i odpornymi na różnorodne czynniki. Jednakże nieodpowiednie użytkowanie oraz czyszczenie źle dobranymi środkami, może sprawić, że żywotność takiej szafki może się skrócić drastycznie.

Co robić? Jak z tym żyć? :-)

Nade wszystko należy używać mebli zgodnie z ich przeznaczeniem. Choć to z pozoru banał, to warto wiedzieć, że mimo iż meble metalowe są odporne na wilgoć, nie powinno się ich użytkować w pomieszczeniach narażonych na bezpośrednie działanie wilgoci. Najważniejsze jest to,aby nie dopuszczać do tego, by meble stały na mokrych podłożach. Nie powinno się również wieszać na nich mokrych i wilgotnych przedmiotów lub też przedmiotów zawierających substancje żrące i substancje powodujące korozję.

Jakimi środkami czyścić szafkę metalową?

Wszechobecny kurz, który osiada w naszych mieszkaniach, nie omija również i szafek metalowych. Z racji jasnego koloru mebla, wszelkie zabrudzenia są bardzo dobrze widoczne. Zabrudzenia można szybko usunąć za pomocą miękkiej ściereczki lub irchy, której nawet nie musimy moczyć w żadnym płynie. Co jakiś można wyczyścić mebel na mokro. Na ściereczkę lub irchę, namoczoną w ciepłej wodzie należy wylać niewielką ilość łagodnego detergentu (najlepiej mydła bez dodatków) i przetrzeć dokładnie szafkę, a następnie dokładnie ją wytrzeć do sucha.

Nie jest wskazane, aby zbyt często czyścić meble na mokro, ponieważ wilgoć może spowodować korozję lub przebarwienie metalowych powierzchni. Unikajmy również silnych środków do czyszczenia, rozpuszczalników, ostrych narzędzi, drucianych gąbek, materiałów ściernych itp. Mogą one zniszczyć zewnętrzną, lakierowaną warstwę mebli, które stanowią ochronę metalu.

Aby dbać o warstwę lakieru, należy szczególnie uważać aby podczas umieszczania wewnątrz przedmiotów, szczególnie tych o ostrych i tępych krawędziach, nie uszkodziły one powłoki. Nie powinno się przechowywać przedmiotów zbyt ostrych, a jeśli już musimy, to należy umieszczać je np na kawałku materiału lub na innej podkładce zabezpieczającej.

Stosując się do powyższych zasad, zapewnicie Państwo długi i spokojny byt swojej nowej szafce metalowej.